האתר המלא יעלה בקרוב

חדשות ואירועים

חדשות

הערכת בריאות הנפש של מתבגרים ישראלים לפני ובמהלך מגיפת הקורונה

ינואר 2022

בעודנו מתמודדים עם הגל החמישי של מגפת הקורונה בישראל, התמקדנו בתשובה לשאלה: מה מחירה הנפשי של המגיפה? במחקרנו...קרא עוד

בעודנו מתמודדים עם הגל החמישי של מגפת הקורונה בישראל, התמקדנו בתשובה לשאלה: מה מחירה הנפשי של המגיפה? במחקרנו האחרון התייחסנו לנושא חשוב זה והשווינו את בריאותם הנפשית של המתבגרים הישראלים לפני ובמהלך המגיפה. במחקר ניתחנו את נתוניהם של למעלה מ-200,000 (בני 12-17) ממכבי שירותי בריאות וחישבנו את השכיחות של אבחנות בריאות הנפש ותרופות פסיכיאטריות שנרשמו. מחקרנו מראה עלייה משמעותית (עד 55%) בכל האבחנות בבריאות הנפש וברוב מתן התרופות הפסיכיאטריות (עד 28%) במהלך תקופת הקורונה בהשוואה לתקופה המקבילה שלפני המגיפה. עיקר העלייה נצפתה בנערות מתבגרות המגיעות מהמגזר היהודי הכללי. אנו מאמינים כי תוצאות אלו הן רק "קצה הקרחון" שכן אנו מודדים רק את אלו המקבלים טיפול בקופות החולים בעוד בני נוער רבים מטופלים במרפאות פרטיות והאבחנות והטיפולים התרופתיים שלהם אינם מתועדים. תוצאות מחקר זה מצביעות על כך שיש להתחשב ברווחתם הנפשית של המתבגרים בקביעת הצעדים העתידיים להתמודדות עם המגיפה.

קרא פחות
מעבר לקישור

1. תוצאות בדיקת קורונה שניה מוקדמת אצל נבדקים מאומתי SARS-CoV-2 עשויות להצביע על הסיכון להידרדר למחלת קורונה חמורה

פברואר 2021

ישנה חשיבות גבוהה בזיהוי חולי קורונה המצויים בסיכון מוגבר להידרדרות למצב קשה. במחקר הנוכחי בדקנו האם בדיקת PCR...קרא עוד

ישנה חשיבות גבוהה בזיהוי חולי קורונה המצויים בסיכון מוגבר להידרדרות למצב קשה. במחקר הנוכחי בדקנו האם בדיקת PCR שניה (שנערכה במהלך השבוע הראשון לאחר בדיקת SARS-CoV-2) חיובית יכולה לזהות חולים בסיכון מוגבר למחלה קשה.

במחקר ניתחנו נתונים מתיקים רפואיים של 15,822 מבוטחי מכבי שנמצאו חיוביים ל SARS-CoV-2 והראינו שתוצאת בדיקה שניה שלילית קשורה בסיכון נמוך יותר למחלה קשה בהשוואה לתוצאה חיובית. ממצא זה נמדד בקבוצות גיל שונות ובסביבה שונה (בקהילה ובבית חולים). חשוב לציין כי הקשר בין בדיקה שלילית לסיכון נמוך יותר למחלה קשה לא היה מוגבל למאומתים מחלימים אלא נצפה גם בחולים שעדיין הייתה להם עדות למחלה פעילה כפי שנקבע ע״י בדיקת PCR חיובית לאחר מכן.

המחקר מצביע על כך שבדיקות PCR נוספות ל SARS-CoV-2 עשויות לשמש ככלי משלים להערכת הסיכון להתדרדרות למחלה קשה ולשיפור בניהול הטיפול בחולים. יישום מתודולוגיה זו במסגרת קלינית עשוי להתריע בפני רופאים על חולים בסיכון להידרדרות למחלה קשה, לתמוך בהתערבויות מוקדמות לטיפול במחלה, להאריך/להגביל את הבידוד ולשפר את הניטור המטופלים בבית החולים או בבית.

קרא פחות
מעבר לקישור

מיפוי ואפיון הסימפטומים במהלך מחלת הקורונה יכול לסייע בתיעדוף בדיקות ובאבחון נדבקים

אוגוסט 2020

מחקר זה נעשה בשיתוף פעולה עם חוקרים ממכון ויצמן ומכון מכבי למחקר וחדשנות. במחקר ניתחנו נתונים של מעל...קרא עוד

מחקר זה נעשה בשיתוף פעולה עם חוקרים ממכון ויצמן ומכון מכבי למחקר וחדשנות. במחקר ניתחנו נתונים של מעל 200,000 אנשים (מתוכם 2471 נמצאו חיוביים ל SARS-CoV-2), ומיפינו תסמינים שדווחו לפני ואחרי הבדיקה. בנבדקים נצפו הבדלים גדולים בחומרת המחלה ובזמן ההחלמה עם מספר תסמינים שנמשכו שבועות. התסמינים הכי מיוחסים לבדיקה חיובית היו אובדן טעם ריח (שנכח כבר 3 שבועות לפני הבדיקה) ועייפות. המחקר כלל גם למעלה מ – 20,000 ילדים, מהם 862 נמצאו חיוביים ושהתאוששו בפרק זמן מהיר יותר בהשוואה למבוגרים.
המחקר נערך בהובלת ברק מזרחי, ניר קלקשטיין וד״ר קרני מרקוס, ופורסם בעיתון Nature Communications.

קרא פחות
מעבר לקישור

ויזואליזציה מבוססת סמנטיקה של פרופילי תופעות הלוואי של תרופות

ספטמבר 2020

פוסטר שלנו הוצג בכנס הבינלאומי השנתי לפרמקו-אפידמיולוגיה וניהול סיכונים תרופתיים ISPE

פוסטר שלנו הוצג בכנס הבינלאומי השנתי לפרמקו-אפידמיולוגיה וניהול סיכונים תרופתיים ISPE

קרא פחות
מעבר לקישור

דינמיקת הסימפטומים של מחלת ה COVID-19

דצמבר 2020

במחקר זה ביצענו מעקב ואיפיון הסימפטומים המופיעים במחלת הקורונה  לאורך זמן. המחקר נערך בהובלת ברק מזרחי, ניר קלקשטיין...קרא עוד

במחקר זה ביצענו מעקב ואיפיון הסימפטומים המופיעים במחלת הקורונה  לאורך זמן. המחקר נערך בהובלת ברק מזרחי, ניר קלקשטיין וד״ר קרני מרקוס, ופורסם בעיתון Nature Communications. המחקר התבצע בשיתוף פעולה עם חוקרים ממכון וייצמן וממכון קאהן-סגול-מכבי למחקר וחדשנות.

 

קרא פחות
מעבר לקישור

מהן מחלות הרקע ה מעלות את הסיכון לסיבוכי קורונה בנבדקים שנמצאו חיוביים ל SARS-CoV-2?

מאי 2020

במחקר משותף זה, עם מכון המחקר של מכבי למחקר וחדשנות, זיהינו גורמי סיכון לסיבוכי קורונה. במחקר זה ניתחנו...קרא עוד

במחקר משותף זה, עם מכון המחקר של מכבי למחקר וחדשנות, זיהינו גורמי סיכון לסיבוכי קורונה. במחקר זה ניתחנו נתונים של מבוטחי קופת החולים מכבי שנמצאו חיוביים ל SARS-CoV-2 (בקופה כ – 2.3 מיליון מבוטחים) וזיהינו את אלו שסבלו מסיבוכים חמורים. בניתוח המידע השווינו את שכיחות מחלות הרקע (מתיקים רפואיים אלקטרונים) בין חולי קורונה שחוו סיבוכים לבין אלה שלא. מהניתוח שלנו עולה כי מחלות לב וכלי דם, השמנת יתר ויתר לחץ דם הינם גורמי סיכון משמעותיים לסיבוכי קורונה, כפי שדווח בעבר. ממצא חדש ומעניין מצביע על כך שדיכאון, כמו גם הפרעות קוגניטיביות ונוירולוגיות, הינו גורם סיכון משמעותי; וכי עישון ומחלות רקע בדרכי הנשימה אינם מעלים משמעותית את הסיכון לסיבוכים.

קרא פחות
מעבר לקישור

אירועים

איגוד הפסיכיאטריה הישראלי – הכנס הארצי ה-17

9-11 ביוני 2021

 ד"ר ורד בר, מנהלת המרפאה לבריאות הנפש של האשה במרכז הרפואי שיבא הציגה בכנס השנתי של האיגוד הפסיכיאטרי...קרא עוד

 ד"ר ורד בר, מנהלת המרפאה לבריאות הנפש של האשה במרכז הרפואי שיבא הציגה בכנס השנתי של האיגוד הפסיכיאטרי הישראלי את העבודה המשותפת עם חוקרי המכון, שכותרתה "הערכת סיכון לדכאון לאחר לידה מתוך רשומות בריאות אלקטרוניות באמצעות למידת מכונה"

קרא פחות
מעבר לקישור

הקונגרס האירופאי ה-28 לפסיכיאטריה

4-7 ביולי 2020

ד״ר גיא עמית, חוקר בכיר במכון KI, הציג את עבודתו בשיתוף עם חוקרים מאוניברסיטת Cornell ומהמרכז הרפואי שיבא...קרא עוד

ד״ר גיא עמית, חוקר בכיר במכון KI, הציג את עבודתו בשיתוף עם חוקרים מאוניברסיטת Cornell ומהמרכז הרפואי שיבא בנושא חיזוי דיכאון לאחר לידה בהרצאה בקונגרס הוירטואלי הראשון של ארגון הפסיכיאטריה האירופאי.

קרא פחות
מעבר לקישור

כינוס OHDSI-COVID-19 Study-A-Thon

26-29 במרץ 2020

ד״ר חן ינובר, חוקר בכיר במכון KI, השתתף בכינוס הווירטואלי OHDSI COVID-19 Study-A-Thon. חן השתתף במחקר עולמי של...קרא עוד

ד״ר חן ינובר, חוקר בכיר במכון KI, השתתף בכינוס הווירטואלי OHDSI COVID-19 Study-A-Thon. חן השתתף במחקר עולמי של קורונה שנערך על ידי קהילת ה OHDSI בו שיתפו פעולה למעלה מ- 330 אנשים מ-30 מדינות במטרה לתרום להתמודדות במגיפת ה הקורונה העולמית על ידי ניתוח נתוני בריאות.

קרא פחות
מעבר לקישור

כיצד נוכל לעזור?

בואו נדבר

אשמח ל...

  • הזית 11 כפר מל"ל מיקוד 4592000
map

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

      This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

        This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.